The Expanse Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Ve İsimleri Neler? The Expanse Dizisi Kaç Sezon Kaç Bölüm?

The Expanse Dizisinin Konusu Nedir?

 The Expanse, nesnelerin kırıldığı, uzay gemilerinin gazının bittiği ve uzayın harikalarla dolu ama aynı zamanda çirkin, kirli ve kötü olduğu bir bilim kurgu dizisi. Ama her şeyden önce tehlikeli. İnsanlığın güneş sistemini bazı atavistik ahlaksızlıklarını kaybetmeden kolonileştirdiği, bizi şaşırtmaması gereken bir gelecekte, Dünya’nın, Mars’ın ve Asteroid Kuşağı tarafından temsil edilenlerin tüm insan olmasına rağmen çatışma halinde olduğunu görüyor.

 Serinin beşinci sezonu, Dünya benzeri dünyalarda yeni bir yuva ve yeni bir başlangıç ​​arayışı içinde güneş sisteminden topluca ayrılan insanların hikayesini sürdürüyor. Kemerin seküler sömürülmesinin sonuçları nihayet gerçek oldu ve hesaplaşma kaçınılmaz oldu. Rocinante mürettebatı ve İç Gezegenler ve Kuşak liderleri için geçmiş ve şimdiki zaman çarpışıyor ve gelecek onlar için tüm güneş sistemini etkileyecek zorluklar barındırıyor.

 The Expanse Dizisinin Oyuncuları ve İsimleri Nelerdir?

 The Expanse adlı dizinin ilk sezonu Mark Fergus, Hawk Ostby tarafından yazılıyor ve Terry McDonough tarafından yönetiliyor. Thomas Jane, Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham dizinin oyuncu kadrosundadır.

 The Expanse, Mark Fergus, Hawk Ostby tarafından Steven Strait, Dominique Tipper, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Wes Chatham, Florence Faivre ile birlikte yaratılan bir TV dizisidir. Senaryo, Hawk Ostby’den Mark Fergus tarafından yazılmıştır. Sorumlu yapımcılar Jason F. Brown, Ben Cook’tur. Müzik, Clinton Shorter tarafından bestelendi.

 The Expanse Dizisi Kaç Sezon ve Kaç bölüm?

 Dizi 3 sezon ve 36 bölümdür. Dizi bir kitap uyarlamasıdır. Ty Franck, diğer adıyla Tyler Corey Franck, kendisi de mesleği gereği bir yazardır, aynı zamanda George RR Martin’in asistanı olarak eğitilmiştir, dünya çapında bir başarı olan A Song of Ice and Fire ve sonraki kitapların efsanesini oluşturan kitapların yazarıdır.

 Franck, The Expanse’yi başlangıçta bir RPG olarak tasarlamıştı ve romanları yazarken, çeşitli karakterlerin ana olaylarını ve yollarını izlemeyi kendine görev edinmişti. İkisi, daha sonra 8 ciltten oluşan (şimdiye kadar yedisi tercüme edildi, hepsi Fanucci tarafından yayınlandı) bir destanın ilki olacak bir romanı birlikte yazdıkları yıl olan 2011’den beri işbirliği yapıyorlar.

 The Expanse Dizisinin Genel Analizi

 Bahsettiğimiz gibi, The Expanse’de kitaplar ve diziler arasında, hatta bazıları dikkate değer farklılıklar var. Bununla birlikte ana fikir aynı: insanlığın güneş sistemini kolonileştirmeye başladığı uzak ama uzak bir gelecekte değiliz.

 Dünyada milyarlarca insan yaşıyor ve çoğu Ay’a taşındı. Mars kolonileştirildi, ancak yeryüzüne biçimlendirme projeleri yavaş ilerliyor. Gezegenin sakinleri bağımsızlıklarını ilan ettiler ve orijinal gezegeninkine rakip olabilecek bir askeri güce sahipler. Dolayısıyla Mars ve Dünya birbirine zıt ama aynı zamanda simbiyotik süper güçlerdir.

 Cinturians adında üçüncü bir insan grubu da var. Asteroid kuşağında yaşayan ve çalışan onlardır.

 Kemerler düşük yerçekiminde doğarlar ve yaşarlar ve bu kemik yapılarını, kaslarını ve solunum sistemini değiştirmiştir. Uzayda yaşamaya ve onun dehşetiyle yüzleşmeye alışkın, onlar asla Dünya’ya dönemezdi çünkü güçlü yerçekimi onları öldürecekti.

 The Expanse, gezegenimizi terk etmeye ve yaşayacak yeni yerler aramaya niyetlenen insanların kahramanlar olduğu bir destan. Ancak insanlar dahil olduğunda işler asla basit değildir.

 

 

Kaynak: digerblog.com

Bir cevap yazın