Sigara Bırakma Yolları

Sigara Bırakma Yolları

Sigara içen her 10 kişiden 9’u sigarayı bırakmak istediğini belirtse de bu pek de kolay olmuyor. Kalp hastalığına bağlı ölümlerin yaklaşık olarak üçte biri sigara içen ya da sigara dumanına maruz kalanlardan oluşmaktadır.

Sigara bırakmanın yollarından biri de elektronik sigaradan geçmektedir. Yapılan son araştırmalara göre elektronik sigara sigarayı bırakmada etkili yollardan biridir. Uzun vadede elektronik sigara kullanımı sigaraya tekrar başlama riskini de ortadan kaldırıyor.

Ayrıca elektronik sigara kullanımına devam eden kişilerin sık sigara içenlerin sigarayı bırakma durumunda yaşadığı sinirli olma ve kilo alma gibi yan etkilerinden korunmuş oldukları da araştırmalar arasındadır.

Elektronik Sigara Kullanımının Faydaları

Elektronik sigara içinde bulunan zararlı maddeler tütün sigarasına kıyasla bir hayli düşüktür. Yüzde 95 daha az toksik madde içerir. Ayrıca e-sigarada çok fazla lezzet alternatifi bulunur. İstenilen aroma ile kişiye özel tatlar da elde edilebilir.

Yanma olmadığı için karbonmonoksit başta olmak üzere diğer zararlı gazların salınımı oluşmadığından daha az zarar verir. Tütün sigaralarının sürekli fiyatı arttığı için oldukça ekonomiktir. El ve dudak tiryakiliğinin önüne geçer.

Ateş olmamasından dolayı yangın çıkarma ve yanma riski yoktur. Cepte taşınabilir özelliğinden dolayı şık tasarım ve kolay kullanımı ile ilgi çekici bir aksesuar haline gelmiştir. Tütün sigaraları gibi ciltte yaşlanma belirtisi ya da elde veya ciltte sararma yapmaz. Bıraktım. Com sitesinden elektronik sigara ile ilgili her türlü hizmeti alabilirsiniz.

Elektronik Sigara Türleri Nelerdir?

IQOS elektronik sigara son yılların en populer e-sigara türlerinden olmuştur. Son teknoloji ile donatılmış ve e-sigaranın iphone’u olarak bilinmektedir. Sigarayı bıraktırmada çok başarılı olan bilinen juul bir çok online mağaza ve marketlerde 18 yaş üstü herkese satışa sunuluyor.

Peki, juul pod nedir? Son teknoloji ile üretilmiş ve kullanımı kolay bir pod cihazıdır. Bu elektronik sigaranın özelliği kendi sıcaklık kontrolünü otomatik olarak kendinin yapabilmesidir. Diğer e-sigaralarından farkı içinde nikotin tuzu bulundurmasıdır. Hafif ve günlük kullanıma uygun olması onu en çok tercih edilenlerden biri yapmıştır. Benzersiz bir juul pod deneyimi için sizde internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Gelelim IQOS’a. Tütün tadını ortaya çıkaran, tütün çubuklarını yakmadan ısıtan ve sigara benzeri bir deneyim hazzı yaşatan özellikleri onu diğerlerinden ayırır. En iyi IQOS deneyimi için Birakirim.com sitesinden yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın