Pandemi Sırasında ve Sonrasında Gezmek İsteyebileceğiniz Tropikal Adalar

Emekliliği  veya pandemi ve sonrası gezmek istediğiniz yeri düşündüğünüzde, bir çeşit tropik ada aklınıza gelebilir. İstekleriniz sizin hayal gücünüzle sınırlı kalabilir. Hayal gücünüze bırakmak yerine, neden bu muhteşem adalardan bazılarına bir göz atmıyorsunuz, böylece kendiniz için somut bir hedefiniz olabilir. Sizi dünyanın dört bir yanına götürerek, bu muhteşem yerleri kendiniz görebileceksiniz. Seychelles Adası Seychelles adası […]

Emekliliği  veya pandemi ve sonrası gezmek istediğiniz yeri düşündüğünüzde, bir çeşit tropik ada aklınıza gelebilir. İstekleriniz sizin hayal gücünüzle sınırlı kalabilir. Hayal gücünüze bırakmak yerine, neden bu muhteşem adalardan bazılarına bir göz atmıyorsunuz, böylece kendiniz için somut bir hedefiniz olabilir. Sizi dünyanın dört bir yanına götürerek, bu muhteşem yerleri kendiniz görebileceksiniz.

Seychelles AdasıPandemi Sırasında ve Sonrasında Gezmek İsteyebileceğiniz Tropikal Adalar

Seychelles adası ilk varış noktamız. Hint Okyanusu’nda Kenya-Madagaskar yakınlarında yer alan tesis, dünyanın en güzel yeşilliklerine ev sahipliği yapmamaktadır. Berrak sular ve etrafında dolanan bol miktarda palmiye ağacına sahip tropikal bir adadır.  Seychelles Uluslararası Havaalanı da 1971’de açıldı, bu da hala yeni bir arazi olduğu ve keşfedebileceğiniz çok şey olduğu ve hala özel hissedeceğiniz anlara tanık olabileceğiniz anlamına geliyor. Genel olarak, Seychelles çeşitli tropikal zenginlilere sahip bir yerdir. Gidebileceğiniz yerler listenize ekleyebilirisniz.

Palawan Adaları

Sırada Palawan Adaları var ve aslında doğal güzelliği ile bilinen Filipinler’de bulunmaktadır. Özellikle Yemyeşil dağlık alanlardan kapalı sulama alanları ve zengin plajlara kadar, çok çeşitli doğa güzellikleri mevcuttur. Palawan adaları, yaklaşık 110 adadan oluşuyor ve her birinin ayrı doğa güzelliği turistler ayrı zevkler yaşatıyor. Palawan adalarında keşfedilecek ve deneyimlenecek çok şey bulabilirsiniz, her bir ada içinde birçok kültür barındırmaktadır.  Berrak, Mavi Su boyunca tekne ve kayık gezintileri de dahil olmak üzere birçok aktivite yapabilirsiniz.

Corfu AdasıPandemi Sırasında ve Sonrasında Gezmek İsteyebileceğiniz Tropikal Adalar

Yunanistan‘da yer alan Corfu adası M.Ö 1300 yıllara dayanan bir geçmişe sahiptir. Kökleri yunan mitolojisine dayanan Corfu adası, mitoloji de bir tür cennet olarak resmedilmiştir.

Günümüzde daha yerleşik adalardan biri olup birçok kasaba ve yola sahiptir. Buna rağmen, doğasında ve eski insan mimarisinde hala bolca güzellik barındırmaktadır. Yemyeşil vahşi yaşam ve güzel sulara ek olarak, çok sayıda eski binaya, kalıntılara ve hatta kalelere de ev sahipliği yapmaktadır. Hem doğal hem de insan yapımı güzellikten biraz arıyorsanız, Corfu adası kesinlikle size göre. Burada yapılacak ve görülecek çok şey var ve Avrupadaki popülaritesine rağmen, Batı’da hala nispeten bilinmemetedir.

Anguilla AdasıPandemi Sırasında ve Sonrasında Gezmek İsteyebileceğiniz Tropikal Adalar

Bu ada aslında Karayip Adaları’nın bir parçasıdır, ancak Geçmiş yıllarda Karayipler’in ezici popülaritesinin aksine, Anguilla biraz daha az bilinmektedir. Anguilla, adaya uygulanan mevcut ambargo nedeniyle düşük profilli varlığını koruyor. Yolcu gemileri, kumarhaneler ve yüksek katlı oteller burada yasaklanmıştır.

Kristal berraklığında sular ve el değmemiş topraklar, Anguilla’nın sahip olduğu harika özelliklerden sadece birkaçıdır. Ada çok gelişmiş olmasa da, hayatınızın en iyi zamanına sahip olmanızı sağlayacak bazı güzel tatil köyleri bulunmaktadır.

Boracay AdasıPandemi Sırasında ve Sonrasında Gezmek İsteyebileceğiniz Tropikal Adalar

Boracay, Filipinler’in daha büyük Panay adasının hemen dışındaki Cebu veya Manila’dan yaklaşık bir saatlik uçuş mesafesinde bulunan çarpıcı beyaz kum plajları ve berrak mavi sularla çevrili tropikal bir adadır. Boracay, Karayipler ve Güney Pasifik gibi daha popüler destinasyonların yanı sıra komşu Tayland, Malezya ve Endonezya gibi en iyi plajlarla rekabet ediyor. Turistler su sporlarını ve yelken, rüzgar sörfü, şnorkelle yüzme, dalış ve jet ski gibi aktiviteleri gerçekleştirecekleri geniş yelpazeli eğlence alanları bulmaktadır.

Ko Lipe AdasıPandemi Sırasında ve Sonrasında Gezmek İsteyebileceğiniz Tropikal Adalar

Ko Lipe (Koh Lipe) Tarutao Milli Parkı’nın yetki alanının dışındadır ve bu nedenle bazı yasalardan muaftır. Butong Takım adaları’ın ıssız adaları ile çevrilidir. Ada, yarısına hibe verilen ve ağırlıklı olarak Sunrise Plajı yakınındaki adanın uzak doğu tarafında küçük köylerde yaşayan yaklaşık 500 Chao Ley veya Deniz Çingenesine ev sahipliği yapmaktadır. “Ko Lipe” adı yerel Chao Ley dilinde “Kağıt Ada” anlamına gelir.

Ada’nın üç plajı vardır; Pattaya Plajı ve Sunrise Plajı en büyüğüdür ve Sunset Plajı Adanın kuzey kıyısında küçük bir plajdır. Tüm plajlar birbirine 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Pattaya plajında birçok mağaza, bar ve seyahat acentesinin bulunduğu yürüyüş caddesi bulunmaktadır.

St. Barts AdasıPandemi Sırasında ve Sonrasında Gezmek İsteyebileceğiniz Tropikal Adalar

St Barts popüler bir turizm merkezidir ve karayiplerin en güzel adalarından biri olarak kabul edilir. Adanın , adanın tropikal iklimi, beyaz, kumlu plajları ve sofistike yaşam tarzları tarafından çizilen her yıl ziyaret eden yaklaşık 200.000 gezgine misafirlik yapmaktadır. St Barts’ ana dili Fransızca olup  gelenek ve görenekler Fransız kültüründen büyük ölçüde etkilenir. Başkent Gustavia, butikler, restoranlar ve onlarca otel ve villa dahil olmak üzere kentsel yaşamın tüm konforlarını sunarken, adanın daha kırsal alanları ziyaretçilerin keşfetmesi için güzel bir doğal manzara sunmaktadır.

Ambergris Caye

Büyük Ambergris Cay olarak da bilinen Ambergris Cay, Caicos Adalarında bulunan özel bir yerleşim adasıdır. Caicos adalarının ana zincirinin güneydoğusunda yer almaktadır. Ambergris Cay’in bitişiğinde, ıssız bir doğal rezerv olan Küçük Ambergris Cay vardır. Küçük Ambergris Cay, çok çeşitli kuşlar ve deniz yaşamı için eşsiz ve önemli bir yaşam alanıdır.  Ambergris Cay yaklaşık 6,4 kilometre uzunluğunda, 1,6 kilometre genişliğinde ve toplamda 1 100 dönümlük alana sahiptir.

Bu adada korunan birçok tür bulunmaktadır, yani muhtemelen belgesellerde dahi görmemişsinizdir. Çeşitlilik balıklardan kuşlara ve maymunlara kadar geniştir. Ayrıca, eski Maya kalıntıları ve şehirdeki mimari gibi ilginizi çekebilecek birkaç tarihi yer de vardır.

Santorini

Son olarak, en ünlü adası Santorini adasına bir göz atarak Yunanistan’a geri dönüyoruz.

Santorini, Yunan adalarının Kiklades grubunda volkanik bir adadır. Ios ve Anafi adaları arasında yer almaktadır. Dramatik manzaralar, Oia kasabasından çarpıcı gün batımları, Thira kasabası ve doğal olarak kendi aktif yanardağı ile ünlüdür. Perissa plajı, belki de Santorini’nin en iyi plajı, Kamari’nin siyah çakıl plajı, beyaz plaj ve kırmızı plaj gibi doğal harika plajlara sahiptir.

Kaynak: haberverildi.com

Bir cevap yazın