Boru Bükme Makinalarının Temizliği Nasıl Yapılır

Boru Bükme Makinalarının Temizliği Nasıl Yapılır?

Tesisat işlerinde ihtiyaç duyulan boru bükme makinası, klasik bir yöntemle yapılmış olan işlemlerde ki sorunları ortadan kaldırmaya yarar. Yararlı ve ergonomik bir üründür. Hız ve kolaylık sağlar. Boru bükme makinaları sayesinde işlemler daha iyi bir şekilde sonuca bağlanır. Boru bükme olarak adlandırılan işlem, bir büküm el de etmek için el de etmek için kullanılır.

Bu bükümler açı ya da yarıçap şeklinde olur. Yani yeniden bir şekillendirme işlemi yapılır. Büküm yapmak her materyal için uygun değildir. Çelik, alüminyum, titanyum gibi borular için geçerlidir. İşlenecek malzemenin hassasiyet durumuna göre, farklı botu bükme yöntemleri tercih edilebilir. En çok tercih edilen yöntem, sararak bükme, basarak bükme ve çekerek bükme yöntemleridir. Liv makina bu konuda size profesyonel olarak destek verir. Tercih edebilirsiniz.

Boru Bükme Makinaları Ne İşe Yarar?

Boru bükme makinası, boru bükme işletmeleri için kullanılır. Hızlı olduğu için, zamandan tasarruf etmeyi sağlar. Ortaya çıkan sonuçlar çok iyidir. Ayrıca kol gücünün de daha az kullanılmasını sağlar. Küçük ya da büyük çaplı olarak yapılabilir. Birçok sektörde kullanımı mevcuttur. Boru bükme makinaları sayesinde iş hacmini çok yüksek olsa dahi işlemler çok hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir.

Mobilya, inşaat, otomotiv ve gemi sektöründe sıklıkla tercih edilir. Boru bükme makinesi sayesinde çok basınçlı hatlar olsa dahi kaçak oluşması engellenir. Hatlarda çok iyi bir alışkanlık sağlanır. Uzun ömürlü bir makinadır. Boru bükme makinesi seçimi yapılırken, mutlaka kaliteli olmasına özen gösterilmesi gerekir. Aksi takdirde kırılma ya da yaylanma gibi problemler ortaya çıkabilir.

Boru bükme Makinesi Temizliği

Boru bükme makinesi temizliği makinanın uzun süreli ve dayanıklı bir şekilde çalışması için yapılır. Temizlik işlemi oldukça önemlidir. Kaynak ve montaj işlemlerinin bitmesinin ardından, sistem çalıştırılmadan önce temizlik yapılır. Bu sayede her türlü partikül atılmış olur ve bu da hızlı çalışmayı sağlar. Kirliliğe bağlı bir hasar ya da arıza görülmez. Bu konu da Liv makinadan siz de hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın