4 Ayaklı Serum Askılığı

4 Ayaklı Serum Askılığı

4 ayaklı serum askılığı hastanelerde çok sık rastladığımız bir üründür. Ameliyat olan hastaların başucunda bulunan ve rahat bir hareket imkanı sunan bir üründür.

Kullanım Amacı

4 ayaklı serum askılığı hemen hemen tüm hastanelerde bulunan bir üründür. Ameliyat olmuş bir hastanın iyileşme sürecinde kendisine çok yardımcı olmaktadır. 4 ayaklı serum askılığı sayesinde hasta, serumunu taşıyarak rahatça bulunduğu yerden başka bir yere gidebilmektedir. Bu ürün taşınabilir bir hafifliktedir. Yeni ameliyat olmuş olan bir hasta fazla zorlanamayacağından taşıma konusunda bu ürün hastaya bir sorun yaşatmamaktadır.

Özellikleri

Ürün genellikle siyah ya da gri renklerde olmaktadır. Paslanmaz bir malzemeden üretilmiştir. Elbise askılığına benzeyen ürünün üst tarafında kanca şeklinde aparatlar bulunmaktadır. Bu aparat üzerine serumunuzu rahatça geçirerek yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Bu askılık sayesinde hem hasta yakınları hem de hastalar çok rahat etmektedirler. Hasta yürüyebilir durumda ise ancak kolunu taşımak için kullanamıyor ise yanında bulunan refakatçi çok rahat bir şekilde askılığı taşıyarak hastaya yardımcı olabilir. Bazı askılıklarda tekerlek de bulunmakta olup tekerlek özelliği kullanımı daha da kolaylaştırmaktadır. Bu sayede askılığı kaldırmadan yanınızda sürükleyebilirsiniz. Ancak tekerlek özelliği bulunmayan askılıkların taşınması da çok zor değildir. Birçok özel hastanelerde tekerlekli askılıklar kullanılırken kamu hastanelerinde genellikle tekerleksiz askılıklar tercih edilmektedir. Ancak her ikisinin de hasta için kullanımı uygundur.

Bir cevap yazın